Basit Forum

Tüm Mesajlar Görüntüleniyor › Ziyaretçi Defteri

Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol!

Ziyaretçi Defteri Arşivi

Ara

• Sitenizi severek, beğenerek takip ediyorum. Çayyolu Oyak 4 te oturuyorum. Benim sorunum Oyak 4 e az sayıda otobüs tahsis edilmiş olmasıdır. Çocuklarımız okullarına, çalışanlarımız işyerlerine giderken taksi durağına kadar hergün yürümek zorunda kalıyorlar.  Bunun kışı var, gecesi var. Lütfen siteniz vasıtasıyla yetkililer uyarılsın. Oyak 4 ulaşım sorunu çözümlensin..
    Tarih: 12 Kasım 2005 00:00 Ekleyen:
  • Atatürk ün en büyük başarılarından biride çağdaş bir toplum yaratmış olmasıdır ve  Onun kurmuş olduğu Cumhuriyeti iyi anlamak gerekir.... Temellerini attığı, doğrultusunu onun belirlediği laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti, her kavşakta, her dönemeçte, her sorun karşısında Atatürk ün ışığı ve öngörüsünü kendine rehber edinerek aydınlık yolunda ilerlemektir. Ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümünde hepimize düşen en büyük görev, Cumhuriyet in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Bugün Türkiye’de her türlü görüş ve düşünüş sahipleri iktidara kadar gelebilme olanağına sahipse, yani demokrasi işliyorsa, bunun tek nedeni, Atatürk ün devrimleri ve onların dayandığı laiklik ilkesidir. Laiklik göz ardı edildiği an, demokrasi, ilerleme, uygarlaşma durur. Ulusumuz, Türkiye modelini, Cumhuriyeti yıpratmaya yönelik her türlü tehdidi ve engeli etkisiz kılarak sonsuza dek yaşatmaya kararlıdır. 10 Kasım, bu kararlılığın bir kez daha ifade edileceği özel bir gün olarak değerlendirilmelidir.
    Atatürk, bıraktığı eserlerini sonsuzluk gücüyle donatmayı başaran eşsiz liderdir.
    10 Kasım’ları aydınlık geleceğimize yönelik atılımlarımızın esin kaynağı haline getirmeliyiz.

Atam ,
    Bir 10 Kasım günü daha senin kurduğun Cumhuriyetin evlatları olarak seni
    Saygıyla ve Sevgiyle Anıyoruz...
    Tarih: 11 Kasım 2005 00:00 Ekleyen:
  • YETKİLİLER..LÜTFEN BİRAZ GAYRET GÖSTERİN....
    Yıllardır yapılanları bozma çabalarınızda, hep birilerinin çıkarlarını gözetmenizden ve de duyarsız olmanızdan bıktık artık.
    Nerede yaşyoruz biz.MUZ Cumhuriyetinde mi?.Bu savurganlık neden.Böyle yapmakla mı kapanır bütçe açığı.
    Köhnemiş, körelmiş zihniyetten uzaklaşın artık.Eskiden siyasette haysiyet vardı.Sözünün erliği vardı.Nerde kaldı.Bir japon, bir koreli kadar olamıyoruz.Yapamıyorsanız eğer vaad etmeyin.Yerel yönetimlerde siyaset bitmiştir artık.Şimdi iş yapma zamanı.Unutmayın ki bu millet sizleri bir anda havaya kaldırır amaaaa...bir anda da bırakıverir.En iyisimi siz kalıcı şeyler yapın.Yaptıklarınızı bozmayın.Devletin tüm kurumlarıyla ortak hareket edin.ve de Vergileri artırma teşebbüsünden vaz geçin.
    Saygılarımla
    Tarih: 10 Kasım 2005 00:00 Ekleyen:
  • Okan Uzun’un boş alanların yeşillendirilmesi gerektiği mesajına katılıyorum.

Ali Rıza Bey Ormanı da aynı durumda, hemen hemen bomboş duruyor.

ÇABA derneği sembolik bir ağaç dikme töreni yapmış ama kapsamlı bir kampanyayla hızla ağaçlandırılırsa çok güzel bir alan ortaya çıkar. Aksi takdirde burası da yakında işgal edilir, bir süre sonra da 2B diye satılır ve geri dönüşü olmaz.

Böyle bir kampanya olursa ben gönüllü olduğumu ilan ediyorum, benim gibi birçok kişi de gönüllü olacaktır diye düşünüyorum.
    Tarih: 09 Kasım 2005 00:00 Ekleyen:
  • ADD Batıkent Şubesi de 10 Kasım Perşembe günü saat 9.05 te Batıkent Platformu ile
    birlikte Batıkent Kent Merkezinde bulunan Atatürk Anıtı na çelenk koyacak, saygı
    duruşunda bulunacak. Ayrıca aynı gün akşam Atatürkçü Düşünce Derneği Batıkent Şubesinde Genel Başkan Av.
    Ertuğrul Kazancı nın da katılacağı bir etkinlik gerçekleştirilecek. Saat 19.00 da Şubemizde Atatürk şiirlerinden oluşan bir şiir ve müzik gecesi
    düzenliyoruz. Anılan gün ve saatte yüreği bu ülkenin yeniden kurtuşundan yana olan
    herkesi bekliyoruz. 13 Kasım Pazar günü saat 14.30 da Cumhuriyet Gazetesi Yazarı "Sözcük Mühendisi"
    Mustafa BALBAY "Güncel Gelişmeler Üzerine" bir söyleşi gerçekleştirecek. Ahmet Taner
    Kışlalı Kültür Merkezinde gerçekleştireceğimiz söyleşiye de Batıkentliler gibi
    Çayyolu nun duyarlı insanlarını da bekliyoruz. Kültür Merkezinin şu anda kaba inşaatı
    tamamlanmış bulunmaktadır. Şimdiden birçok etkinliğimizi burada yapıyoruz.
    Tarih: 09 Kasım 2005 00:00 Ekleyen:
  • Sevgili Çayyou sakinleri.
    Bendeniz Çayyolu platformunda Güvenlik komisyonunda çalışmaktayım. Çayyoluna güzel hizmetler sunan derneklerimizde veya komisyonlarda faydalı olabileceğine inanan insanların görev alması, hem vatandaşlık görevi hem de, bu güzel ortamda ortaklaşa yaşamanın sorumluluğudur diye düşünüyorum.
    Güvenlik Komisyonu olarak uğraşı alanlarımızı şu başlıklar altında toplayabiliriz:
    1. Bireyin ve meskenlerin korunması ile ilgili  sorunlar
    2. Çevrecilikle ilgili  güvenlik sorunları
    3. Çayyolunun alt yapısı ile ilgili güvenlik sorunları
    Bu üç konuda 2005 yılı mayıs ayında TEB salonlarında, llgili devlet ve belediye kuruluşlarının ve Çayyolu halkının katılımıyla bir Güvenlik semineri düzenlenmiş ve sorunlar tartışılmıştır. Sorunların bir kısmı ilgililerce ele alınarak giderilmiş, bir kısmı imkansızlıklar veya ilgisizlik nedeniyle ertelenmiştir.
    Ertelenen sorunları yılmadan usanmadan takip edeceğiz. Sizlerin de ilgisini bekliyouz.
    Tarih: 08 Kasım 2005 00:00 Ekleyen:
  • Bende  sitenin kuruluşunda emeği geçen herkese teşekkür ederim dha bu gün bu sisetin varığını öğrendim.Güzel olmuş Ellerinize sağlık.
    Çayyolu çevresinde ki mevcut boş alanların tamamının yeşillenmesinden yanayım Örneğin  8 Cd. üzerinde ki Arcadium sonrası boş bulunan ( Funda St. Yeni Çatı, Yeşilada Gonca evlerİn önü) alanın çaçılık alanın temizlenerek çimlendirilmesi çok gü
    zel olur kanaatindeyim.

Tarih: 08 Kasım 2005 00:00 Ekleyen: OkanUZUN
  • mrb,
    ben bir cayyolu  lu olarak hemem  hemen herseyden bilgi sahibi olabiliyorum.tesekkurler.isvec ten svglr.
    Tarih: 06 Kasım 2005 00:00 Ekleyen:
  • bir baslangıc olarak harıka olmus sizi kutlarım  tabiki daha bir cok cayyolu olarak eksiklerimiz var zamanla bunlarin giderilecegine inanıyoum burayı hazırlayan arkadasımıza  tesekkuru bir borc bildim elerine saglık bızlere burdada sesimizi duyurma inkanı verdigi icin tsk.
    Tarih: 04 Kasım 2005 00:00 Ekleyen:
  • alternatif internet bağlantaları

-dial up
    -leased line
    -satelite
    www.dexar.com
    http://forum.donanimhaber.com/m_3689385/tm.htm

benim düşüncemle ADSL hizmeti alamayan siteler ve kurumlar ortak bir kullanımda bulunursa maliyet olarak oldukça uyguna gelecektir.
    Tarih: 03 Kasım 2005 00:00 Ekleyen:
Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol!