Basit Forum

Tüm Mesajlar Görüntüleniyor › Ziyaretçi Defteri

Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol!

Ziyaretçi Defteri Arşivi

Ara

• Daha önce dile getirilmiş olmakla birlikte, henüz bir çözüme ulaşmamış olmasından ötürü konuya bir kez daha dikkat çekmek istiyorum :
    Ümitköy köprüsü altında, köprüden biraz önce ya da sonra taşıt araçlarından inen vatandaşlar karşı şeride geçmek istediklerinde ciddi  tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadırlar. Sürücülerin dikkat etmeleri elbette çok önemli; ancak, yaya olarak akan trafikte karşıya geçmek zorunda olanlar için ne bir üst geçit, ne de trafik ışıkları var. Eskiden bu yol şehirlerarası yol olarak tanımlanmış olabilir ama artık çevre semtlerde oturanların nüfusu ile yolun kullanım oranı, bilindiği üzere, çok yoğun.
    Yetkililer bu noktaya trafik ışıkları koyma konusunda acaba bir girişimde bulundular mı ?  Üst geçit her zaman pratik bir çözüm olmayabiliyor. Bu noktalarda daha fazla can kaybının olmaması için trafik ışığı uygulamasına geçilmesinin gerek yayalar, gerek sürücüler açısından çok önemli ve ivedi bir gereklilik olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla,
    Tarih: 21 Aralık 2005 00:00 Ekleyen: Doç.Dr. NalanBüyükkantarcıoğ
  • Siteniz aracılığıyla yollarımız ile ilgili bir durumu gündeme getirmiştim. Bir süre sonra doğal yoldan çözüme bir miktar ulaşıldığını gördüm. Üzüldüm. Bypass yolundan çayyoluna doğru girerken Hukukçu Dostlar sitesinin karşısında, Mos inşaat önündeki bordür taşlarına gerekli kavisin verilmediği ve bu yüzden ışıklara doğru ilerlerken tam bu noktada taşların sivri dizilmesiyle araçların sağa doğru savrulduğundan bahsetmiş ve kaza olabileceğini gündeme getirmiştim. Gördüm ki bir araç bu sivriliğe sağa savrulmamak için sürtmüş ve bordürü oynatarak sorunu gidermiş. İyişallah fazla hasarı yoktur. Diyelim ki bu noktayı kazasız geçtik ve ışıklardan sola döneceğiz. Biliyoruz ki yeşil ışık süresi çok az verilmiş. Yoğun bir araç dönüşü olduğundan çoğu kez karşıdan gelen araçların önünde kalınarak zor anlar yaşanıyor. Önerim süreyi arttırmak ve zaman sayacı koymak. Eğer sayaç problemi varsa daha ilerideki Atapark ışıklarındaki gereksiz sayaçlar kullanılabilir. Sayın Belediye yetkililleri.  Saygılar
    Tarih: 21 Aralık 2005 00:00 Ekleyen:
  • Meksika Caddesi üzerinde Çınar Sitesinde oturmaktayım.Malumunuz o güzergahtan ulaşım sadece 594 Koru Sitesi EGO Otobüsleriyle sağlanabiliyor.Her gün işyerime 07.55 te 1.duraktan geçen 594 otobüsüyle gitmekteyim.Otobüslerin saatine uymaması bizleri artık çileden çıkardı.Nitekim bugün(20.12.2005.Salı) 07.40da Koru Sitesinden kalkması gereken otobüs- sebebini anlayamadık-kalkmadı.Bir sonraki otobüs ise dolu geçtiği için durmadı bile.Ancak 45 dakika bekledikten sonra nihayet otobüs geldi.Şoföre neden otobüs kalkmadığını sordum haberi yoktu.Şikayet için asılmış levhaya baktım.Yazılan adres çok manidardı(!) www.otobus@ego.gov.tr
    Yetkililer,lütfen bu bölgeyi daha fazla mağduriyet bölgesi yapmayın ya 591 lerle takviye edin ya da en azından şoförler saatlerine riayet etsin.(Her ne kadar nefes alamayacak kadar kalabalık ve ayakta gitmek zorunda kalsak da...)Teşekkür ederim
    Tarih: 20 Aralık 2005 00:00 Ekleyen:
  • 20 Aralık 2005 Salı sabah yola çıktığımızda yollarda karşılaştığımız manzaralar hiç hoş değildi.
    Araçlar yollarda kalmış, kazalar oluşmuştu 
    Araç sahipleriniz kar lastiği kullamalarının bu hatalara yol açmasının yanıda

BELEDİYENİN YOLLARI TUZLAMAMASI ( MENFİ)  belediyemizi sınıfta bıraktı.
    Tarih: 20 Aralık 2005 00:00 Ekleyen:
  • Sevgili Cayyolulular bildiğiniz üzere Çayyolu Beysukent arasına Saltoğlu Bulvarı adıyla çok geniş bir yol alelacele yapıldı. Yaz sonunda ise yolun bir bölümü tekraar kazılarak düzeltildi. Bu yolda 3 gidiş 3 geliş olmak üzere 6 şerit var, ancak böyle bir bulvarda bu çift yol ortadan bölünmedi. Bu nedenle geceleri çok tehlikeli olmakta. Çayylu bypass yolu ise çok güzel bir şekilde önceden planlanarak ağaçlar dikilerek güzel bir yol oldu. Lütfen beledie yetkilileri Saltoğlu Bulvarınıda aynı şekilde çift yol olarak ve ağaçlandırarak yeniden düzenleyin, daha dün bir araç takla attı bu yolda.
    Tarih: 18 Aralık 2005 00:00 Ekleyen: FatihYakıcı
  • SAYIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE YETKİLİLERİ!...
    Çalışmalarınızı takdirle karşılıyorum.Ancak bazı şeyler vardır rutin çalışmalar içerisinde de yer alsa mantıklı bir açıklaması olmalıdır.50 nci caddenin asfalt ve bordür işine müteakip BESA Ataşehirin bitimindeki döner kavşağı oraya yapmanın bir açıklaması olsa gerek.

20 metre ileriye yapılsa Mehtap sahil sitesine gidenler faydalanacak.
    Herhalde buraya yapılması planlanan iş merkezi düşünülmüş.

Düşünce ve onay sahibinin mantıklı olarak düşünmesini isterdim.Yapılacak herşeyden kamunun istifade etmesi önceliklidir.Dostların ve çevrenin değil.
    Lütfen bu hatayı bir an önce düzeltin ve bundan sonrada kamuyu düşünerek hareket edin.
    Tarih: 16 Aralık 2005 00:00 Ekleyen:
  • SAYIN ÇABA PLATFORMU YÖNETİCİLERİ VE ÇAYYOLU SAKİNLERİ
    Mesa yonca sitesine gidişte kullanılan yolun (konutkent-2-mesa yonca gidişte) sol tarafında bulunan dubleks ve tripleks evlerin kime ait olduğunu bilen varmı?...

Buradaki altyapı ve yol çalışmalarının yapılması neden?.Normal caddelerdeki elektrik direkleri bile yanmazken buradakiler neden yanıyor.Burada bulunan (yol aydınlatması yapılan) yerlerin sahipleri hakkında bilgi yazarsanız sevineceğim.
    İnşallah bir bürokrat ve siyasetçi çıkmaz sonucunda.
    Engin bey, sizden de ricam araştırmacı ve usta bir gazeteci olarak burada bulunan ev sahiplerini bulmanız ve sitede yazmanız.
    Buranın altyapısının yapılması, gerçekte yapılacak yerler dururken faydalanacak 5-7 ev için olması çok garip değilmi sizce de.
    saygılarımla
    Tarih: 12 Aralık 2005 00:00 Ekleyen:
  • TEŞEKKÜR....
    YAŞAMKENT MAHALLESİNE BELEDİYE OTOBÜSÜ TAHSİSİNİ YAPAN EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE, UKOME BAŞKANLIĞINA, ÇAPA PLATFORMUNA VE MUHTARIMIZ AYLA HANIMEFENDİYE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.
    SAYGILARIMLA.
    Tarih: 09 Aralık 2005 00:00 Ekleyen:
  • merhaba
    Ben yaşamkent mah.inde oturuyorum. 50. caddenin lambaları konuldu fakat yanmıyor. sinyalizasyon eskişehir yolu üzerinde girişte varama lambalar yanmıyor. zifiri karanlıkta akşamları problem oluyor. Bunun için yapabileceğiniz bir şey varmı yada benim arayabileceğim bir telefon varmı?
    Otobüs seferlerimiz 10 dan 18e çıkmış. saatleride bugün internetten yayınlandı.saatlerini ve güzergahını aşağıdan bulabilirsiniz .
    Otobüs ADI
    konutkent-50. cad.
    iyi çalışmalar
    Şule Çörekçioğlu

HAFTA İÇİ
    Hat Başı Hat Sonu
    07:10 07:40 08:10 08:40 09:10 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:50 16:40 17:30 18:15 19:00 20:00 21:00 22:00   
      CUMARTESİ
    Hat Başı Hat Sonu
    07:10 07:40 08:10 08:40 09:10 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:50 16:40 17:30 18:15 19:00 20:00 21:00 22:00  PAZAR --------- 07:10 07:40 08:10 08:40 10:10 12:10 14:10 16:10 18:10 20:10 22:00 

Duraklar KONUTKENT - 598 KONUTKENT-50.CADDE-KIZILAY : Hareket Noktası Ahmet Taner Kışlalı Cad. - sağa dönüş Ankara
    Tarih: 08 Aralık 2005 00:00 Ekleyen:
  • Sayın cayyolum.com okuyucuları,

Biliyorsunuz ki ümitköy de  ulaşım sorunu her geçen gün biraz daha büyüyor. Bu sorunu neden bir nebze de olsa kendi aramızda çözmeye çalışmıyoruz?

Ben sabahları galeri ya önünden otobüse biniyorum. Otobüs beklerken gelip geçen özel araçlara bakıyorum çoğunun içinde yalnızca sürücüsü var.

Acaba diyorum,  duyarlı özel araç sürücüler en azından duraklarda bekleyen Öğrencileri alamaz mı? İsterlerse de durakta bekleyen diğer sakinlere  de  yardımcı olabilirler.

Kalın sağlıcakla

N. Yıldız
    Tarih: 07 Aralık 2005 00:00 Ekleyen:
Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol!