Basit Forum


Tüm Mesajlar Görüntüleniyor › Ziyaretçi Defteri

Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol!

Ziyaretçi Defteri Arşivi

Ara

 • Muharrem Dalkılıç Parkındaki köpekler

  Öncelikle belirteyim, hayvanların her türlüsünü severim. Ailemizin birer ferdi olan 5 köpeğimiz, 1 kedimiz var, sokaktaki her hayvanı gördüğümde sever, yemek ve su veririm. Dolayısıyla şimdi yazacaklarımın hiçbir şekilde hayvan sevmemeye bağlanmamasını rica ediyorum. 
  Çayyolu Çankaya Belediye Binasının arkasındaki Muharrem Dalkılıç Parkı, yani pek çoğunuzun her gün yürüyüş için kullandığı park pek çok köpeğe de ev sahipliği yapıyor yıllardır. Bu park aynı zamanda bizim sitemizin de önünde yer alması sebebiyle ayrı bir güzelliği var bizim için. 3 yıl öncesine kadar sitedeki herkes ve çevre sitedekiler ve hatta dışarıdan arabayla gelenler bu parka köpekleriyle birlikte gelip, onlarla birlikte yürüyüş yapardı. Biz de evimizin önü olması sebebiyle her gün köpeğimizi buraya çıkarırdık. Parktaki köpekler son derece uysallardı ve onlar da bizimle birlikte yürür, sanki köpeklerimizi koruyor gibi beraber gezerlerdi, oynarlardı. 3 sene önce hala kim tarafından yapıldığı belli olmayan bir zehirleme gerçekleşti ve bu uysal köpeklerin hepsi katledildi. 
  Yerlerine ise 3 adet kocaman boy köpek geldi ve bu parkı mesken edindi. O günden beri olanları kısaca söyleyeyim; ben köpeğimi parka çıkaramıyorum, 2 kere parçalamak için üzerimize atladılar çevreden yetiştiler de zor kurtardık. Bahçemizde yaşayan bir sokak köpeğimiz var, ismi Zeyna, eskiden beri parka gelenler onu tanır. En sevdiği şey sabahları parka çıkıp yürüyüş yoluna yatıp güneşlenmekti, 3 kere tam anlamıyla parçalandı, ölümden döndü, şu anda sitenin dışına adımını atmıyor. Parkta akşamları yürüyüş yaparım, her gün lanetli bir parka geldiğini bilmeyen masum insancıklar masum köpeklerini bu güzel parka getiriyor ve her gün bunların üzerine saldıran bu koca saldırgan köpeklerden koşturarak kurtarıyoruz. Benim göremediğim pek çoğu kesin telef olmuştur, düşünemiyorum bile. Böyle bir travma olamaz hem köpekler ve hem de sahipleri için.
  Şimdi gelelim asıl konuya, belediye bu köpekler için sayısız şikayet alıyormuş, köpekleri ise toplayıp götürdüğünde parka yürüyüş için gelen, onlara yemek ve su veren hayvansever insanlarımız böyle şey mi olur getirin onları diyormuş ve belediye de aynı yere bırakmak zorunda kalıyormuş. Şimdi güzel kardeşim, bak ben hayvan severim, ama nasıl insanın kötüsü varsa hayvanın da kötüsü oluyor. Ben evimin önündeki parka çıkamıyorum, komşularım çıkamıyor, bahçemdeki köpeğim parçalandı, beni de köpeğimle gördüklerinde neredeyse parçalıyorlardı! Bu hayvanlar orada terör yaratıyor, parkı kullanamıyoruz. Oysa bir Seğmenler olmasa da ne güzel bir parkımız var orada, herkes haftasonları gelip köpekleriyle çimlere oturmak istiyor. O belediyenin yaptığı minicik köpek oyun alanında köpeğini sosyalleştirmek istiyor. Ama yapamıyor, çünkü adım attığı anda üzerine çullanan koca koca 4 köpek var! 
  Aynı fikirde olan ve bu saydıklarımı yaşamış, onların elinden köpek kurtarmış, olmadı şahit olmuş da korkusundan birşey yapamamış pek çok insan olduğuna eminim. Lütfen birşey yapılsın bunlara artık. Hayvan seviyoruz evet ama bu derece saldırgan hayvanlar için bir çözüm bulunması şart. 
  Tarih: 15 Ağustos 2016 11:35 Ekleyen: Eda
 • Kapağı olmayan kanalizasyon çukurları

  Aslında yeni üye değilim ama yeni mail adresi almak zorunda kalınca her şeye sıfırdan başladım her neyse.
  Çayyolu halkı tehlikenin farkında mı? Türkkonut tarafına doğru giderken yolun hemen yanındaki arazi üzerinde Alcaatlı caddesiyle 3354 caddenin kesimine yakın 10275 no.lu otobüs durağının tam yanı (Doktorlar Kolejini geçtikten hemen sonra) bir kanalizasyon çukurunun kapağı yok keşke buraya resminide yükleyebilseydim facebook sayfama resminide koyup duvarımda paylaştım.
  Tarih: 07 Temmuz 2016 00:31 Ekleyen: faruk elmasoğlu
 • İlan verme

  Merhaba, Firmamızın (Ümitköy Özel Grup Dershanesi) ilanını cayyolum.com'a vermeye çalışıyoruz ama herhangi bir ilan ver botton'u göremedik, acaba nasıl ilan veriyoruz? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  SaygılarımlaÜmitköy Özel Grup Dershanesi
  Tarih: 07 Şubat 2016 16:04 Ekleyen: Mithat Tosun
 • Dilenciler

  Bilindiği gibi özellikle semtimizde dilenciler çoğalmıştır .Hepimizinde gördüğü gibi bunlar minibüslerle getirilip dağıtılmakda sonrada aynı şekilde toplanarak götürülmektedir. Geçen ay İstanbul Beşiktaşda Vişnezade camisinin kapısında aşağıdaki yazının asıldığını gördüm. Ve camii önünde hiçbir dilenci yoktu. Acaba öncelikle semtimizde daha sonrada tüm ülkede yaygınlaştırılamaz mı? Bu şekilde dilenciler tam yok edilmese bile önemli ölçüde azalacaktır. Yazı şu şekildeydiLÜTFENDİLENCİLERE PARA VERMEYİNİSLAMDA BİRGÜNLÜK YİYECEĞİ BULUNAN KİMSENİNDİLENMESİ HARAMDIRBU SEBEPLE DİLENCİLİĞİ MESLEK EDİNENLERE PARA VEREREK ONLARIN HARAM İŞLEMESİNEYARDIMCI OLMAYIN                   BEŞİKTAŞ MÜFTÜLÜĞÜ
  Tarih: 22 Ocak 2016 17:47 Ekleyen: İbrahim Uz
 • werwrwerwer

  ewrerwerwerwerwer
  Tarih: 30 Ocak 2014 15:18 Ekleyen: admin
 • ...

  Artık yeter Büyükşehir her yerin kaldırımını yaptı birtek Konutkenti yapmadı. Konutkent 1'e ne zaman sıra gelecek.
  sdgfsdgsgszgsgsdgdfgdfgdfg
  Tarih: 30 Ocak 2014 15:14 Ekleyen: admin
 • melih gokcek bu bir itiraf mi? m.g. ≪ kendi partimden beni sevmeyenlerde bu tip dedikodulari cikariyor≫ demis. biz zaten senin sevilmiyen kisi oldugunu biliyorduk da bu itirafi senden duymak daha bir zevkli.
  Tarih: 24 Ocak 2014 09:57 Ekleyen:
 • oh ne ala ne ala! kozmik odalarda sir kalmadi, butun sirlar tirlarda toplandi. artik hiç biseyle ilgilenip kendimizi yormuyoruz; nasil olsa yatak odamiza kadar birileri bizimle ilgileniyor, bizim yerimize dusunuyor.  yani ekmek elden, su golden. bize de yan gelip yatmak dusuyor.
  Tarih: 23 Ocak 2014 19:50 Ekleyen:
 • doğa asla afetmez ..!


  hani derler ya
  yağmurlar yağsada boş yağmasada boş diye
  aynen öyle

  çünkü insan oğlu
  aynrn kendi pisliğini yiyen bazı hayvanlar gibi
  doğada gökyüzünü sanayi radtasyonları ile gökyüzünü  kirletiyor
  sonrada bilinçsizce  yağmur yağmıyor diye  yakınıyor

  yağmur yağıncada  gökteki tadyoaktif maddeler yağmurla beraber toprağa düşüyor ve bu kısır döngü dönme dolap gibi  dönüyor....
  Tarih: 23 Ocak 2014 17:28 Ekleyen:
 • bazı filimlerde  izlemişsinizdir. bataklığa düşen artisler kurtulmak için çırpındıkca  bataklık kendilerini dahada içeri çeker ya

  en sonunda da bataklığa çalan ve çırpan elleri gömülür ya
  Tarih: 23 Ocak 2014 11:35 Ekleyen:
Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol!