Basit Forum

Tüm Mesajlar Görüntüleniyor › Ziyaretçi Defteri

Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol!

Ziyaretçi Defteri Arşivi

Ara

• Çayyolu'nda bir internet sitesi, yaşlı bir profesörün kaza sonrası fotoğraflarını sayfa sayfa yayınlamış. Bu kadar çok vermeseydi iyi olacaktı. Çayyolu'nda oturan arkadaşıma sordum, "niye böyle yayın yapıyor, ölen kişi arkadaşım" diye. Çayyolu'ndaki arkadaşım, "yayını yapan internet sitesinin önünde meydana geldi olay. Orda olmasa onlar çayyolundan filan haber verdikleri yok" dedi.
    Tarih: 05 Ocak 2014 13:10 Ekleyen:

• Rüyada kutu görmek

Kutu rüyaları birkaç şekilde yorumlanır. Kutu ayrıca beklenmedik durum, sürpriz olarak da yorumlanır. Eline kapalı bir kutu geçen hiç aklından geçmeyen bir durumla karşılaşır. Güzel renkli kapalı kutu hoş sürprizdir. Çirkin renkli kutu tatsız bir sürprizdir.

Ayakkabı kurusu içinde yüklüdolar  kümeleri görmek ikamhatip lisesi inşa edileceğine delalettir

Rüyada kutu görmek, içinde $  bulunan kutu insanın hayatta çok yükseleceğine fakat bu yüzden düşman kazanacağına işaret eder. Dolarlarla
    dolu bir kutu mal, mülk olarak yorumlanır. Kutu rüyaları renkleri ve içlerindeki şeylerle birlikte yorumlanmalıdır.

Tarih: 05 Ocak 2014 09:59 Ekleyen:
  • görünen köy

birde dost muhabbetlerinde idaecimiz  için derler ki a politiktir.
    ama biz hiçde  kendisin  a politik bulmuyoruz

idarecimiz daha öncede bizden izin almaksızın büyükşehir elemanlarına  makamının çevre düzenlemesini yaptırtmış bu  nahoş durum yoğun eleştirilere daveiye çıkarmıştı

şimdi idarecimiz bu sefede  yenimah. belediyesi arazisine  giren araziye ki kendi makam ofiside bilindiği üzere  ana yolda büyükşehirin yetki sahibi olduğu arazde değil ara sokağa
    büyükşehirin kaldırımların yapanların bütün iş makinalarının girmesini
    yenimah. belediyesinin arazisi üzerinde hemde  yaşar belediyesinin bir
    fikrini bile almadan büyükşehirin  korunun ara sokaklarını iş makinalarıyla girmesine seyirci kalmıştır

yönetim katınaa uçurulan son haberlere göre  yaşar belediyesi ile artık işimiz kalmadı ya  işte ahde vefa buna denir deniliyormuş...

tabi biz otobüsle geçerken hava karanlıktı. otobüsün pencereleride reklam filmi ile kaplıydı tam göremedik  derneğin  karşısını ama elçiye zevalde
    olmaz galima muhtarlık makamımım önüne  yeni ultra lüks kaldırımlar döşenme çalışmalarıiçin şeritler çekilmiş bütün iş makinaları  koru güvebliğin önünde bedeva park ettirilmiş idi

Tarih: 04 Ocak 2014 23:39 Ekleyen:
  • macunköydeki iki perdemizin seyircisi rahatsız.  çünkü herkesin malumu  tiyatro bir burjuva sanatı olmasına karşın biz seyirciler  bırazda sahneye konulan oyunları arkası olmayan plastik  sandalyelerde değil
    sırtımızı dayayabileceğimiz geniş koltuklarda seyir etmek istiyoruz

çünkü artık görüldüğü üzere hiç birimiz  90 60 90 değiliz...
    Tarih: 04 Ocak 2014 20:10 Ekleyen:
  • birileri diyomuş ki ayran budalası olacağıma ayran gönüllü olurrum
    daha iyi diyomuş

bizlerde diyoruz ki sizler gibi  haşlanmış kurbağa olacağımıza 
    dilsiz kurbağa oluruz daha iyi iyi mi
    Tarih: 04 Ocak 2014 19:59 Ekleyen:
  • Times'tan Çok İlginç Kumpas Yorumu

Türk Ordusu Başbakan Erdoğan'ın İçinde Bulunduğu Kargaşayı Fırsat Bilip...

TSK'nın yaptığı başvuru dünya gazetelerine haber oldu. Times, ordunun başvurusunu 'fırsat bildiler' diyerek duyurdu.

Times gazetesi, "Erdoğan askeri davaları yeniden açması için baskı altında" başlığının altında "Türk ordusunun Başbakan Erdoğan'ın içinde bulunduğu kargaşayı fırsat bilip yüzlerce ordu mensubunun hapse atılmasıyla sonlanan tartışmalı davaların yeniden açılmasını istediğini" öne sürüyor.

Haber şöyle devam ediyor:
    Askerde açıkgöz olanı JANDARMA yazarlar.

Tarih: 04 Ocak 2014 11:35 Ekleyen:
  • Merhaba Sağlık

Mahalle defterimizi takip edenler  bilir eski muhtarımız ve eşi hanımefendisinin koru da ısrarla takipcisi olduğu
    ÇAYYOLU HASTAHANE YAPTIRMA DERNEĞİMİZ vardı

NOLDU BU DERNEK, HASTAHANE ARSAMIZIN EN
    SON DURUMU NEmALEMDE

HALEF HANIM BU BEŞ SENELİK DÖNEMİNDE BU MESELENİN AYAK İZLERİNİ SÜRDÜMÜ

NİLGİ EDİNME HAKKINIZI KULLANARAK ÖĞRENMEK EN TABİİ HAKKIMIZ

Tarih: 04 Ocak 2014 11:06 Ekleyen:
  • bir uyuşturucu olarak futbol

cennetin kapıcısı  $eytam(!) R.van haddini aşıp $eytanlarını yönetemeyince
    kameraların önünde geveleye geveleye  $eytanın avukatlığına  kalkışınca  esli bir kadı köylü hukukcu olarak bi cümlede biz edelim dedik

politik (h) acılarımız maşallah işlerine geldimi  oy uğruna futbolun 
    ne kadar içlerine kadar sızdıklarını açık dürbündeki en  varoş vatandaş bile bilir

ama kapalı türbünün  elitlerindende  hükümeti özetleyen muzur kırmızı noktalı  sloganlar yükseliverince  hemen akp hükümeti
    spora siyaset karışmaz diye kanun çıkartıyorlar
    Tarih: 04 Ocak 2014 10:33 Ekleyen:
  • İŞTE  2009'DA ÇIKAN O YAZI

"Tarifi zor bir 'erkek zorba'lığı çöktü ülkenin üzerine. (... ) Boğuluyoruz. 'Dayılanma' kültürü bir canavar gibi dört bir yanı sarıyor.
    Bakınız Başbakan'a. Birkaç gündür kürsüden yaptığı açıklamalar, kullandığı üslup ve seçtiği kelimeler kaçımızın hoşuna gidiyor? Onu dinlerken kaçımız içten içe onun adına utanıyoruz? Kaçımız kendimizi avam hissediyoruz?

ERDOĞAN BENİ UTANDIRIYOR

Ben sayının oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum. Şahsen Tayyip Erdoğan beni utandırıyor. Seçtiği bayağı kelimeler yüzümü kızartıyor. Ve bu ülkeye aidiyet hissimi zayıflatıyor.
    KABA, CAHİL ÜSLUBU

Başbakan'ın entelektüellik kırıntısı bulunmayan, kaba ve cahil üslubu 'delikanlılık' kavramı ile kurduğu sağlıksız ilişkinin ürünü.
    Onların rutinlerine ait olmayan her şey onları 'bozuyor.' (... ) Hiçbir şey onları bozmasın diye onlar her şeyi bozmaya kalkıyorlar. 'Önümüze gelene bir tekme' havasında kendinden olmayanı yok etmeye girişiyorlar. Gerekirse zor kullanıyorlar.

CEMAAT TOPLUMUNA ÖZGÜ KONUŞMALAR

Tayyip Erdoğan işte böyle bir delikanlılığın süzgecinden geçme. Son birkaç gündür yaptığı konuşmalar, içinden geldiği kültüre çok sadık olduğunu gösteriyor. 'Delikanlı'lığa uygun şekilde 'sen'li, 'ben'li konuşuyor örneğin. Aydın Doğan'a, Deniz Baykal'a 'siz'demiyor. 'Sen'li hitap kırsal kesime, cemaat toplumlarına özgü.
    Medyayı suçlarken 'iftirayı kanıtlamayan alçaktır, şerefsizdir' diye konuşuyor. Bu iki kelime argo.

BU OLANLAR BİZİ BOZUYOR

Erdoğan adeta ağaların toprak sahiplenme güdüsüyle her şeyi sahiplenmek istiyor. Gazete
    Tarih: 03 Ocak 2014 10:44 Ekleyen:

• hiç bilmezdim amma derindeymiş  ...

senin kahve kültürün yoksa, papaz kaçtı pis yedili bile bilmeyip
    dünyanın santranç tahtasında  üç oyun ötesini daha göremiyorsamız  işte
    böyle tavlayı kapatıp koltuk6 ınıza sokuşturup  siz artık kumda oynayın derler

sizlerin  ayyaş yakıştırması yaptığı milli şef boşu boşuna dememişti
    böyyük dev(led)lere sesini özledim deyip yatıya gidilmez diye

bakın bakında tarihten ders alın, cemaatin içinden daha ne matruşkalar çıkacak ne matruşkalar çıkacak gibi görülüyor...
    Tarih: 03 Ocak 2014 10:18 Ekleyen:
Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol!