Bu yazıyı Facebook'da paylaş! Bu yazıyı Twitter'da paylaş!
Çayyolu Haber Portalı

Çayyolu Haberleri

<<< Geri Dön

G. Ü. Çayyolu Semt Polikliniği’nde hangi branşlarda tedavi olabilirsiniz? (03.03.2011)

G. Ü. Çayyolu Semt Polikliniği’nde hangi branşlarda tedavi olabilirsiniz?

Üniversitemiz yöneticilerinin bu güzel tesise, çok ihtiyaç duyulan, tam teşekküllü bir diş polikliniği ile yine tam teşekküllü bir dahiliye polikliniğini kazandırmaları ivedilik arz etmektedir.

Gazi Üniversitesi Çayyolu Semt Polikliniği’nde fizik tedavi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, gastroentoloji, endokrin, kardiyoloji, kadın doğum, göğüs hastalıkları, psikiyatri, göz, genel cerrahi, ortopedi, çocuk cerrahi, çocuk psikiyatri, nefroloji, üroloji, kulak burun boğaz, nöroloji, romatoloji, dermatoloji bölümleri var.

Yaşamkent 3045. Sokakta Çayyolu’nun hizmetinde olan Gazi Üniversitesi Çayyolu Semt Polikliniği’nin telefonu ise 233 40 40.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ’NİN ÇAYYOLU SEMT POLİKLİNİĞİ

Kendimi bildim bileli, “Sağlık her işin başıdır” sözünü duyarım. Gerçekten insan sağlığını koruyarak kaliteli bir yaşam sağlamak, ülke yönetimlerinin en önemli görevi sayılmış ve sayılmaya devam etmektedir. Ülkemizde özellikle son yıllarda bu yönde atılan adımlar halkımızın büyük çoğunluğu tarafından olumlu bulunmakla beraber büyük bir çoğunluk da insan sağlığının ticari kazanç boyutunun son derece rahatsız edici düzeye geldiği kanaatindedir. Aynı dönem içinde hizmete açılan devlet hastaneleri yok denecek kadar az iken özel hastane ve klinikler devamlı artmaktadır. Bu yukarıda oluştuğunu söylediğimiz kanaatin baş göstergesidir ve iyi bir gidiş değildir. Çünkü sağlık haklarında bireyler eşittir, paralı ve parasız sağlık hizmeti kulvarları açılması son derece sakıncalıdır. Unutulmamalıdır ki, farklı sağlık hizmeti sunumu kitleleri mutsuzluğa götürecek yanlış bir yoldur.

Bunun bilincinde olduğuna inandığım devletimiz Çayyolu’muzda Gazi Üniversitemizin bir semt hastanesini hizmete sunmuştur. Bundan yöre halkı olarak mutluluk duyuyoruz. Bu tesisi devletimize kazandıran değerli ve hayırsever İmirzalıoğlu Ailesine şükranlarımızı sunuyoruz. Ancak daha yapılması gereken işler var. Öncelikle Belediyemizin bu hastaneye yakışır çevre düzenlemesini ve bağlantı yollarını bir an önce yöreye yakışır standartlara getirmesini bekliyoruz. Ayrıca Üniversitemiz yöneticilerinin bu güzel tesise, çok ihtiyaç duyulan, tam teşekküllü bir diş polikliniği ile yine tam teşekküllü bir dahiliye polikliniğini kazandırmaları ivedilik arz etmektedir.

Ve bu güzel tesisin doktorundan hizmetlisine tüm çalışanları, sizler sağlık sorunlarına çare arama psikolojisindeki insanımıza direkt hizmet üretenler, sizin birkaç sevgi dolu sözünüz onların umuduna umut katmaktadır. Onların gücüne güç katmaktadır. Bu başarılı ve düzeyli, aynı derecede de kutsal hizmetlerinizin üstün standardının artarak devamını diliyorum.

Reşat Özkan

Gösterim Sayısı: 3226