Bu yazıyı Facebook'da paylaş! Bu yazıyı Twitter'da paylaş!
Çayyolu Haber Portalı

Çayyolu Haberleri

<<< Geri Dön

Yaşamkent’in tek devlet okulu bitmek üzere (09.12.2013)

Yaşamkent’in tek devlet okulu bitmek üzere

Yaşamkent mahallesine yapılan ilk öğretim okulu hızla tamamlanıyor. Okulun inşaatını öz kaynaklarından tamamlayıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlayacak olan Ulusoy Elektrik A.Ş. 'ye bölge adına teşekkür ediyoruz.

Yaşamkent, Ankara'nın hızlı gelişme alanı olan ve yüzlerce çok katlı binanın tamamlanmış olması ve bir o kadar da inşa halinde olan ve 30 000'e yaklaşan nüfusu ile bir değil daha bir çok öğretim kurumuna ihtiyaç bulunuyor.

Ulusoy Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sait Ulusoy tarafından, Alacaatlı Mahallesi’nde yaptırılan ilköğretim okulu ve anaokulu inşaatı hızla devam ediyor. Kaba inşaatı tamamlanan okul, çevre düzenlemesiyle birlikte Ekim ayında bitmiş olacak. Okula Akgül Ulusoy adı verilecek.

Okulda; idari odalar, beden eğitimi salonu, laboratuvar, derslikler, yemekhane, kütüphane bulunacak. Söz konusu proje, 720 öğrenci kapasiteli, 24 derslikli okul binası ve 100 öğrenci kapasiteli, 5 derslikli anaokulunu kapsıyor.

Bundan sonrada eğitime katkı sağlayacaklarını ifade eden Sait Ulusoy, daha önce 2008 yılında, Batıkent/Ergazi’de, zihinsel engelli yavrularımızın eğitim gördüğü bir okulu Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim etmişti.

Yaşamkent Mahallesi, diğer hayırsever vatandaşların ilgisini bekliyor…

Gösterim Sayısı: 2212
Bu yazıyı Facebook'da paylaş! Bu yazıyı Twitter'da paylaş!