Bu yazıyı Facebook'da paylaş! Bu yazıyı Twitter'da paylaş!
Çayyolu Haber Portalı

Çayyolu Haberleri

<<< Geri Dön

Yaşamkent’in ana sorunu ulaşım (28.11.2012)

Yaşamkent’in ana sorunu ulaşım

Evet, Yaşamkent’in en büyük sorunu ulaşım. EGO otobüsleri ile işelerine gidip gelenlerin her gün iki saatleri yolculukta geçiyor. Üstelik de verilen otobüslerin tamamı ekonomik ömrünü tamamlamak üzere olan araçlar olunca, bu yolculuk çekilmez bir hal alıyor.

Bugünkü Hürriyet/ANKARA’da bu konuda iki şikayet var. Yalçın Bayer’in köşesinde yayınlanan şikayet yazıları Büyükşehir Belediyesi’nce ne kadar dikkate alınacak merakla bekliyor ve izliyoruz…

Yaşamkent’in sorunu ulaşım

EGO yeni körüklü otobüslerin alımını yakın bir tarihte yaptı ve Ankara’da bu otobüsler hizmet vermeye başladı. Ankara’nın tüm semtlerine bu otobüsler çalışıyorken, başta Yaşamkent ve tüm Çayyolu hatlarında her nedense bu otobüslerden bir tane dahi verilmedi. Yaklaşık bir saat süren Kızılay- Yaşamkent hattında yaşlısı, çocuğu, bazen otobüslerin azlığı ve zamanında gelmemesi nedeniyle o kadar yolu ayakta gitmek zorunda bırakılıyor. Bütün bir yaz boyunca özellikle Yaşamkent hattına klimalı otobüs verilmedi.
Sinan ER

Büyükşehir Belediyesi’nin oy vermeyene hizmet yok anlayışının çok somut bir örneğini söylemek istiyorum. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni yeni aldığı körüklü otobüsler Ankara’nın tamamındaki hatlarda çalışırken sadece bir bölgeye verilmedi. Hangisi mi? Tahmin edeceğiniz üzere AKP’nin oy oranının çok düşük olduğu Çayyolu bölgesi olan Yaşamkent, Konutkent, Koru Sitesi ve Türkkonut hatları.
Erdal TAN

Gösterim Sayısı: 1157
Bu yazıyı Facebook'da paylaş! Bu yazıyı Twitter'da paylaş!